O otlačených kolenou.

10. března 2013 v 23:50 | ~Detty |  O všem a ničem.
Dnes večer jsem udělala něco.. špatného? Asi ano.

Vlastně od chvíle, kdy jsem dospěla do pubertálního věku a začala poslouchat řeči o tom, jak jsem přibrala, jsem se snažila opět zhubnout. Jak to tak někdy bývá, nebyla jsem zrovna úspěšná (vždyť už se o to pokouším ..6 let. O Bože).

Na konci ledna jsem si řekla, že to tedy opět zkusím a začala jsem cvičit a jíst zdravě. To mi vydrželo +- doteď a i když kila nejdou dolů žádnou závratnou rychlostí, mám ze sebe dobrý pocit. S dobrým pocitem se však mnohonásobně zesílily výčitky při porušení mého "plánu".

Párkrát jsem se za těch několik týdnů přejedla - nebylo to čokoládou, jako dříve, ale snědla jsem např. polovinu velké sklenice oliv a nebylo mi úplně dobře (je otázka, jak moc to bylo zapříčiněno psychikou). Samozřejmě se dostavila ona "spásná" myšlenka: jít to vyzvracet. Táta už spal a já se skláněla nad mísou na našem miniaturním záchodě. Vydala jsem ze sebe pár ohavných zvuků a s brekem jsem šla spát. Připadala jsem si ještě víc k ničemu - To se ani nedokážu vyzvracet?

No, dnes večer už si tak k ničemu nepřipadám... nebo?

Když jsem poté seděla ve vaně a s kartáčkem v puse jsem si prohlížela otlačená, zarudlá kolena a dokonce modřinu (nejspíš z dřívějších neúspěšných pokusů), vybavily se mi různé řeči o tomto jevu a pozitivní reakce mužů. Pousmála jsem se, když jsem si uvědomila, jak odlišné jsou tyto dvě situace; z jedné by se mužům zvedal žaludek, zatímco z té druhé ...

Jsem zvědavá, jestli jsem již uspokojila svoji potřebu se přesvědčit o tom, že to také dokážu. Doufám, že ano a že pro mě bude tato kapitola tímto uzavřena. Lhala bych, kdybych řekla, že jsem přesvědčená, že to bylo poprvé a naposledy. Ironické je, že před pár dny jsem se sešla se slečnou, která s bulimií bojuje již přes 10 let. Ani to mi evidentně nestačilo jako varování.

~Detty
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama