O středečním sezení a mém momentálním rozpoložení.

11. dubna 2013 v 20:40 | ~Detty |  O všem a ničem.
Včera jsem byla, jako každou lichou středu, na sezení u psycholožky. Posledních pár týdnů se toho hodně stalo, hodně se toho dějě, maturita se blíží a já nic nestíhám (proto jsem také nic nepsala na blog) a tak se to samozřejmě projevilo na mém psychickém stavu. Z mých úst na sezení vycházela slova, nad kterými jsem vzápětí sama kroutila hlavou a nervózně jsem se jim smála, i když vtipné na nich vskutku nebylo nic.

Mimo jiné se mi vrátily (opustily mě vůbec někdy?) myšlenky na sebevraždu. Abych to uvedla na pravou míru, mé myšlenky se upínají především k pokusu o sebevraždu, ne ke smrti. S narůstajícím stresem, zoufalstvím a bezmocí mi to stále více připadá jako ideální řešení mých problémů (no jo, ha-ha *kroutí hlavou*). Nechat se na pár měsíců někam zavřít, do klidu. Problémy nechat za zdmi psychiatrické léčebny stejně jako maturitu.. Také bych na sebe samozřejmě upoutala pozornost a všichni by mě litovali. "Ta divná" by se stala dívkou, která má prostě moc problémů, kterým doteď nikdo nevěnoval pozornost. "Ta nudná, co si hraje na dospělou" by se stala zodpovědnou mladou ženou, která se (ne z vlastní vůle) již několik let stará o domácnost a každý měsíc navštěvuje svou matku ve vězení. "Ta ošklivá, co se s nikým nebaví" by se stala tou, která nepřemýšlí o ničem jiném, než co si o ní lidé myslí a říkají a jak by se mohla změnit, stát se hezkou, štíhlou, oblíbenou... Všechny mé problémy by vypluly na povrch. A nebo ne?

Musím se pousmát nad tím, jaký blázen se ze mě stal. O to víc mě pobavilo, když mi dnes má psycholožka volala, aby mi řekla, že mi u jednoho psychiatra domluvila, aby mě přijal přednostně (kdokoliv, koho jsem zatím kontaktovala mi sdělil, že mě vezmě nejdřív za 2 měsíce). Nejdřív mě potěšilo, že na to myslí a že mi to zařídila, ale potom jsem začala přemýšlet - vážně jsem působila až tak šíleně, že mám doktora navštívit co nejdříve? Když tak nad tím přemýšlím, asi ano.

Ať je to jak chce, jsem za to ráda. Ostatně jsem si včera nadávala, že kdybych se k psychiatrovi objednala před 2 měsíci, mohla jsem na tom teď být daleko lépe. Zítra po škole tam zavolám a objednám se.

A na konec něco pozitivního:
  1. Dnes jsem si vyzvedla hotové nové brýle, konečně. Cítím se trochu sebevědoměji. Normálně nosím čočky, ale už pár týdnů se snažím si zaléčit zánět dutin, ze kterého se mi rozjel krásný zánět spojivek a proto čočky = no no. A mé staré brýle byly děsivé.
  2. Včera jsem s paní psycholožkou chvíli řešila stres z dnešního zkoušení. Zeptala se mě, jestli bych to panu profesorovi nechtěla natřít. Rozpačitě jsem přikývla, ale moc jsem v to nedoufala. A přece, ze zkoušení jsem dostala 2+. :) (Hrozivé křeče v břiše při psaní osnovy otázky těsně před zkoušením jsou vedlejší. :))
~Detty
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama