Červenec 2013

Chaloupka 2013

10. července 2013 v 16:32 | ~Detty |  O všem a ničem.
Strávila jsem týden u babičky a dědečka v Severních Čechách. Babičce je 65 let, dědovi 67. Za tento týden, kdy za mnou babička za mnou každou chvíli přiskočila a s rošťáckým úsměvem se ptala "Dáme si skleničku Lambrusca?" a děda zase v pravidelných intervalech hlásil "Pojď na cigáro!", ačkoliv sám přes 20 let nekouří (což já o sobě bohužel říci nemohu), jsem se zase jednou přesvědčila, že nejsou důchodci jako důchodci.

Když jsme s rodiči dorazili k chatě, přivítali nás naši "staroušci" - opálení a s úsměvy od ucha k uchu. Nedávno se vrátili z dvoutýdenní dovolené v Chorvatsku, kam jezdí pravidelně již několik let. Pomohli nám s věcmi a poté jsme se usadili v útulném obýváku se 2 počítači, novou plazmovou TV a PS3. Popíjeli jsme kávu, pochutnávali jsme si na tradičním štrůdlu a dívali se na filmy v HD kvalitě. Poté děda výtahl prkno, zapřel ho o strop a pověsil na něj digitální šipky. S přehledem nás všechny třikrát porazil.
Druhý den jsme jeli nakupovat do Drážďan, kde děda ihned zaplul do obchodu s elektronikou a zakoupil jakousi malou krabičku, do které vloží paměťovou kartu s hudbou a krabička pak slouží jako přenosný reproduktor. Momentálně z ní na plné pecky vyřvává Lady Gaga.
V sobotu jsem šla s kamarádkou na kávu. Ptala se mě: A co babička, je to stále taková lady? S úsměvem jsem přikývla. Moje babička skutečně vypadá velice dobře, vždy má perfektní make-up, hezky nalakované nehty, upravené, nabarvené a nalakované vlasy a stylové oblečení sladěné s doplňky. Přes den voní parfémem, večer různými krémi. Tu vůni mám zafixovanou od malička. Občas se její snaze vypadat dobře musíme ale smát; mimo jiné má koupelně vyhrazeny celé dvě poličky pouze na sluneční brýle.
O babičce s dědou by se dalo psát dlouhé hodiny, ale myslím, že těchto pár řádků stačí, aby si čtenář udělal obrázek. A čím se babička s dědou na chatě celé dlouhé dny baví? Každý na svém PC hraje Zumu nebo Mahjong. S rodiči si z toho děláme srandu, ale s jistotou mohu říci, že si svá léta v důchodu skutečně užívají a také využívají všeho, co jim dnešní doba nabízí. Nezbývá než doufat, že se my - má generace - takového důchodu také dožijeme a budeme schopni si ho naplno užít.

~Detty